Ha még nincs biciklid, akkor ne a legdrágábbat vedd meg, inkább válassz egy minőségi, de kevésbé költséges modellt. Így ha később rájössz, hogy igazából más bicikli passzol hozzád, akkor a csere kevésbé fájdalmas. Ha pedig esetleg ellopják a paripát, nem fogsz annyira bánkódni. A használt bicaj is tökéletes megoldás mindennapi városi strapára.
Tipp: ne akarj a lakaton spórolni, ha otthon vagy munkahelyednél az utcán parkolsz. Böngészd át a Crivit kínálatát!
Magyarországon viszonylag alacsony az esős napok száma egy évben, de egy jó fix sárvédő az ingázós bicaj egyik legszerethetőbb tartozéka - ezt az első tavaszi esőben tapasztalni fogod. A teleszkóp, a bütykös gumi jól mutat a hiperekben árult bicajokon, de a napi városi használatban inkább hátrányosak.
Tipp: ha gyenge vagy érzékeny a csuklód, akkor használd a lehető legvastagabb gumit, és ebben az esetben az első teleszkópot is fontold meg! Mindenképp beszélj erről a bicikliszerelőddel.
A járdát jobb elfelejteni, a gyalogos gyerekek és felnőttek viselkedése kiszámíthatatlanabb, mint az autóké, ezért járdán csak gyalogtempóban haladhatsz. A KRESZ amúgy sem engedélyezi, hogy járdán bringázz. Ha félsz az autóktól, akkor pl. a Mozgásvilág térképén nézheted meg, merre vannak kerékpárutak a te útvonaladhoz közel. Így könnyen megtalálod a kedvenc útvonalad, ahol nem kell az autók miatt aggódnod.
Tipp: a Magyar Kerékpárosklub honlapján több online bicikliút-térképet is megtalálsz. Próbáld ki a bebiciklizéseket is a klub szervezésében, ha nincs önbizalmad a városi forgalomban.
Ha már régen nem ültél bicajon, akkor az első alkalmakkor valószínűleg lassú leszel, és tovább tart, míg elérsz célodig annál, mint képzelted. Emiatt nem érdemes bosszankodni, már 2-3 hét után már érezhetően gyorsulni fogsz, ha mindennap mész.
Tipp: vegyél egy sebességórát, hogy igazán tudj örülni a fejlődésnek!
Ne akard a bicajt rögtön lecserélni, ha nehéznek és lassúnak érzed! Egy szerelő meg tudja mondani, lehet-e gyorsítani rajta; például egy pár új, aszfaltra termett gumi csodákra lehet képes. Persze, ha igazából nem szereted az aktuális gépet, akkor csere, hogy az élvezet hiányának ne a motiváció lássa kárát!
Tipp: a gumi oldalára felírják milyen keményre lehet fújni, érdemes a maximális értékre pumpálni, ha főleg aszfalton közlekedsz. Suhanni fog a bicaj! A Crivit kínálatában ún. műhelypumpát is találsz, amivel könnyű a kereket fújni és a keréknyomást ellenőrizni.
Ha messzinek is tűnik a munkahelyed, akkor is le fogod győzni a távolságot, a bicikli ugyanis jobban spórol erőddel és energiáddal, mint a futás vagy a gyaloglás – legalábbis kényelmes tempóban. Ha mostanában nem bicikliztél, akkor úgy tervezz a 10 km-nél nagyobb távokkal, hogy az első éles hétköznap előtt, nyugodt hétvégi körülmények között kipróbálod, milyen tempóval bírod végig. Így a hosszú ingázás sem fog meglepni.
Tipp: 10 km-be akár egy Zugló - Belváros távolság is simán befér, de a teljes belvárost keresztül-kasul végigjárhatod, ha ez a táv már nem okoz gondot.
Nem érdemes előre bevásárolnod biciklis ruházatból, ugyanis mindenkinek más a gyenge pontja. Van akinek már 20 fok alatt fázik a keze a biciklin, és van, akit 5 fok körül is zavar a kesztyű. Ezért egyszerűen kezdj el kényelmes utcai, vagy kiránduló ruházatban bringázni! Arra számíthatsz, hogy a gyalogláshoz képest eggyel kevesebb rétegben sem fogsz fázni - de ez is egyéni. Hamar ki fog derülni, mi az a bringás kiegészítő, amire szükséged van hosszabb távon, és mi az, amire neked nincs szükséged.
Tipp: 12 év felett a sisak használata nem kötelező Magyarországon, illetve Európában, de mi javasoljuk, hogy próbálj vele megbarátkozni. Olyan modellt válassz, amin sok a szellőző, levehető napellenzője van, és tetszik is neked.