Az Ön böngészője nem támogatott.
A tartalom tökéletes megjelenítéséhez, válasszon másik böngészőt.Figyelem!Frissítse böngészőjét, egyéb esetben a felhasználói élmény nem lesz megfelelő.
    Brand Navigation
    1. A Lidl-ről
    2. Állások
    3. Ingatlanok
    4. Beszállítóinknak
    5. Vásárlói információk
    6. Kapcsolat

    Szeretne babaúszásra járni a babájával? – Mikor lehet elkezdeni

    A babaúszás erősíti a szülők és a gyermek közötti kötődést. A legtöbb esetben a babaúszás nagyszerű szórakozás a kicsik számára, és pozitív hatással van a motoros és kognitív készségeikre. Általában képzett aqua oktatók kínálnak babaúszás tanfolyamokat. Természetesen fontos, hogy megtalálja a megfelelő időpontot a hamisítatlan fürdőzéshez. Ha azon gondolkodik, hogy mikor kezdje el a babaúszást akkor, itt olvashat néhány, a baba életkorára és a fizikai fejlődésre vonatkozó ajánlást.

    Babaúszás - A legfontosabb ötletek és javaslatok

    Mit jelent a babaúszás?

    A babaúszás vagy csecsemőúszás olyan speciális tanfolyamot jelent, amelyeken a szülők és a kisgyermekek együtt játszanak és mozognak a vízben. A vizigimnasztika ezen formája az 1960-as évek óta vált egyre népszerűbbé, mivel elősegíti a csecsemők motoros készségeit, és pozitív hatással van az anya szülés utáni felépülésére. Ha a babákat hason fekvő helyzetben tartják, sokan már evezőmozdulatokat is tudnak végezni. A babaúszás azonban nem foglalja magában a csecsemőknek szóló úszásoktatást.

    Ki kínál babaúszást és mennyibe kerül?

    Rendszerint minden nagyobb uszodában találhat megfelelő ajánlatokat. A babaúszás tanfolyamokat általában képzett aqua oktatók kínálják. A babaúszás nagy előnye, hogy Ön professzionális irányítás mellett tanulhatja meg az alapvető fogásokat. Rajtuk kívül úszásoktatók és szülésznők is kínálhatnak babaúszást. A tanfolyamok ára általában 5 és 15 euró között van óránként, vagy azokat havi bérlettel lehet igénybe venni. Az egészségbiztosítók olykor megtérítik a babaúszás költségeit.

    Jelentkezzek vagy még várjak?

    Sok baba szereti a vizet. A kutatók szerint ez emlékezteti őket az anyaméhben töltött időre. És ahogy mi felnőttek tudjuk: A víznek nyugtató és jótevő hatása van. Vannak azonban olyan okok is, amelyek a babaúszás ellen szólnak. A baba érzékenyen reagálhat a klórra vagy megfázhat. Megkönnyítheti magának a „Babaúszás - igen vagy nem?” kérdés megválaszolását, ha személyes érzései szerint mérlegeli az előnyöket és hátrányokat.

    Babaúszás - igen vagy nem?

    Előnyök


    • elősegíti a baba motoros és kognitív képességeink fejlesztését
    • örömet okoz a babának
    • erősíti az anya és gyermeke közötti köteléket
    • A gravitációmentes körülményeknek köszönhetően a baba játékosan kipróbálhatja az új mozdulatokat
    • A korai vízzel kapcsolatos tapasztalatok növelik az önbizalmat a későbbi úszástanulás során
    • Elősegíti az anya gyógyulását
    • lehetővé teszi a szülők és a gyermek számára, hogy új közösségi kapcsolatokra tegyenek szert


    Hátrányok


    • A klóros víz allergiát okozhat
    • A babák vizet nyelnek, és ezzel baktériumok és kórokozók jutnak be a szervezetükbe, amelyek például gyomor-bélrendszeri fertőzésekhez, légzőszervi megbetegedésekhez vagy középfülgyulladáshoz vezethetnek.
    • A kritikusok azt állítják, hogy sok tanfolyamon a csecsemőket passzív „tárgyakká” változtatják, akiknek nem engedik, hogy aktív öntudatra tegyenek szert a vízben

    Babaúszás – mikortól szabad elkezdeni?


    Az, hogy Ön és a kisgyermeke pontosan mikor kezdje el a babaúszást, több tényezőtől függ. Ezek közé tartozik például a fizikai érettség és az, hogy a baba fokozottan allergiás-e. Ebben a személyiség is fontos szerepet játszik, hisz minden baba másképp reagál az őt körülvevő sok vízre.

    Ajánlott időszak a babaúszás elkezdéséhez: A negyedik és a hatodik hónap között

    Szeret otthon fürdetni a baba? Ez már jó előfeltétele a babaúszásnak a nagy medencében. A baba négy hónapos koráig azonban nem javasolt a baba úszását elkezdeni nyilvános uszodai medencékben. A legtöbb szülő a baba negyedik és hatodik hónapos kora között kezdi el a babaúszó tanfolyamokat. A baba ekkor már bizonyos mértékig képes szabályozni a saját testhőmérsékletét. Ez azonban gyermekenként változik, és természetesen attól is függ, hogy a baba szabályosan vagy például koraszülöttként született. Ha kétségei vannak, kérjen tanácsot gyermekorvosától vagy az Önt gondozó szülésznőtől.

    Fokozatos alkalmazkodás a hőmérsékletkülönbséghez

    Fokozatosan szoktassa hozzá a babát a legtöbb uszodában megszokott hűvösebb vízhőmérséklethez úgy, hogy otthon minden alkalommal egyre hidegebbre hűtse a fürdővizet.

    A baba tesi fejlődése mint további tényező

    A négy és hat hónapos kor közötti csecsemők egyre aktívabbá válnak, és általában rövid ideig felemelve tudják tartani a fejüket hason fekvő helyzetben. Ez fontos előfeltétele annak, hogy amikor a baba hason fekszik a vízben, használhassa a babaúszási fogásokat. A legtöbb esetben az oktatók azt javasolják, hogy folyamatosan váltogassa a fekvő és a hason fekvő helyzetet, hogy ez ne legyen túl megerőltető a baba számára.

    Mikor javasolt a gyermekorvost felkeresni

    A klór bizonyos körülmények között kedvezhet az allergiának. Ha a baba allergiás, vagy ha Ön, ill. a partnere allergiás vagy akár asztmás, akkor a legjobb, ha megkérdezi a gyermekorvosát, hogy mikortól javasolja a babúszást. Mivel a babaúszás elősegítheti a fertőzések, különösen a gyomor-bélrendszeri fertőzések kialakulását, a Robert Koch Intézet Oltási Állandó Bizottsága (STIKO) azt javasolja, hogy a csecsemőket legalább 14 nappal az úszás megkezdése előtt oltsák be rotavírus ellen.

    Felszerelés babaúszáshoz – Ellenőrzőlista

    • Úszó pelenkák a megfelelő méretben
    • Kapucnis törölköző
    • esetleg fürdőjátékok
    • Bébiételes etetés / szoptatás / cumisüveges etetés úszás után
    • Fürdőköpeny
    • Enyhe testápoló a száraz bőrre fürdés után
    • az oktatóval való konzultációt követően: Úszási segédeszközök csecsemők számára